O nas

Wzniesienie Widok (616 m n.p.m.)  położone jest w paśmie Gór Kaczawskich pomiędzy przełęczą Widok a masywem Łysej Góry. Przez Widok prowadzi Europejski Długodystansowy Szlak Pieszy E3 oznaczony kolorem niebieskim i jest on znakowanym szlakiem turystycznym- jednym z jedenastu Europejskich Szlaków Wędrówkowych. Przed stu laty, to właśnie tu król Prus wdrapał się wraz z zaprzyjaźnionym, słynnym podróżnikiem, Aleksandrem von Humboldtem, który dopiero co powrócił z wyprawy dookoła świata. To wówczas Humboldt miał powiedzieć: „Opłynąłem świat i zapewniam królu, że ten pejzaż przed nami spokojnie zaliczyć mogę do dziesięciu najlepszych, jakiem widział.” Z tego miejsca roztacza się piękny widok na wspaniałą panoramę Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy, Pogórza Kaczawskiego, Grzbietu Północnego i Grzbietu Wschodniego Gór Kaczawskich.


A teraz coś z przymrużeniem oka:

My ( Ilona i PiotrJ) śmiało i odważnie zaliczamy widok, który roztacza się z polanki za domem (stąd go nie widać- trzeba do nas wstąpićJ) do Siedmiu Cudów Świata ( starożytnego ) razem wziętych: jesteśmy wyżej od Piramidy Cheopsa, mamy bogatszą florę niż Wiszące Ogrody Semiramidy, księżyc w bezchmurną noc na tle świateł Jeleniej Góry zaparłby Artemidzie dech w piersiach (Efez przy nas to pikuśJ), z niczym nie można porównać majestatu Śnieżki- przy niej blednie nawet Posąg Zeusa w Olimpii, Mauzoleum w Halikarnasie możemy śmiało pominąć, bo nasz Widok to miejsce , w którym tętni życie, w przeciwieństwie do Kolosa Rodyjskiego jesteśmy stabilni- stoimy na niezłych, grafitowo-marmurowych podstawach ( metamorfik kaczawski ), a płomień z ogniska rozpalony przez nieprzewidywalnych przyjaciół gospodarzy widać ponoć w okolicy lepiej niż ten z latarni morskiej na Faros.

Zapraszamy do nas!  Karkonoski Widok to świetne miejsce na: babskie spotkanie, męski wypad, romantyczny weekend, oświadczyny, powiększenie rodziny, odetchnięcie od codzienności, naładowanie baterii ( dosłownie i w przenośniJ), złapanie kontaktu z najbliższymi, zastanowienie się co dalej…

Karkonoski Widok to miejsce z masą możliwości! Skorzystaj z nich!
Z A P R A S Z A M Y !